Stelągowski radzi.

Rynek mieszkań w stolicy

Warszawa, stolica Polski, miejsce, w którym wielu Polaków znajduje stałą pracę i planuje kupić mieszkanie. Rynek mieszkań w Warszawie jest jednak bardzo nietypowy i należy dogłębnie przygotować się do poszukiwań nieruchomości.

mieszkanie - kuchnia

Autor: Mikhail Golub
Źródło: http://www.flickr.com

Mieszkania w Warszawie są dużo droższe niż w innych polskich miejscowościach. Za nieruchomość w śródmieściu trzeba zapłacić bardzo dużo, bez względu na to, czy interesuje nas nowe budownictwo, czy mieszkania w starym budownictwie. Najtańsze są lokale w dzielnicach leżących na obrzeżach miasta, ale jeżeli każdego dnia musimy dojeżdżać do pracy do centrum Warszawy, to trzeba się zastanowić, czy będą dla nas opłacalne kłopotliwe, wielogodzinne dojazdy. Jeżeli chodzi o mieszkania Grochów wydaje się rozsądnym rozwiązaniem, w ogóle mieszkania na Pradze są stosunkowo niedrogie, a zarazem mają dogodną lokalizację, bowiem dzielnica znajduje się niedaleko warszawskiego śródmieścia.

Warszawski rynek nieruchomości nieustannie się rozwija. Z każdym rokiem przybywa nowych inwestycji. Jeżeli chodzi o mieszkania na Pradze, to zauważalny jest trend polegający na budowie mieszkań dwupokojowych oraz apartamentów o ponadprzeciętnym standardzie. Praga Północ oferuje mieszkania w cenie blisko 7 tys. zł za metr kwadratowy, Praga Południe udostępnia propozycje o niemal 1000 zł więcej za metr. Jeżeli chodzi o dogodne miejsce do mieszkania Grochów zdaje się być idealny, ponieważ w tej części Pragi możliwość niespiesznego życia uzupełnia się z dobrze rozwiniętą infrastrukturą miejską. Zastanawiając się, czy bardziej opłaca się nabywać mieszkania od dewelopera, czy z rynku wtórnego, to również tutaj sporo zależne jest od położenia. Im bliżej centrum Warszawy, tym wyższe ceny wiekowych mieszkań.

m3

Źródło: flickr.com

Miejmy na uwadze, że nabywając mieszkanie z rynku wtórnego, musimy liczyć się z dodatkowymi wydatkami, gdyż pokoje będą potrzebować remontu. Na rynku nowych mieszkań możemy skusić się albo na apartament przygotowany do zamieszkania, albo na nieruchomość – http://nieruchomosci.dominplus.pl/domy – w stanie deweloperskim, w której sami zadbamy o to, jak wnętrza zostaną wykończone.

Chcielibyśmy przekazać Ci kolejny tekst na podobny temat. Mamy nadzieję, że przypadnie Ci do gustu. Kliknij w link – tam czeka na Ciebie ciekawe zagadnienie (https://projektoskop.com.pl/okna/).

Na naszą decyzję wpływ powinna mieć nie tylko cena lokalu, lecz również kwestia tego, przez jaki czas możemy czekać z wprowadzeniem się – solidny remont to inwestycja, która zajmie nam przynajmniej parę tygodni.