Stelągowski radzi.

Sporo osób po kilku latach używania domowych pomieszczeń dochodzi do wniosków, że im się to nie podoba.

Kolory wyblakły, meble straciły urok, i tak naprawdę zrobiło się nijako i nudnie. To co jeszcze kilka lat wcześniej wydawało się bardzo elegancką aranżacją, dziś wydaje się bezbarwne i pozbawione polotu. Lecz kolejny remont to ogromne wydatki, nie wspominając o pracy, więc ludzie po prostu przyzwyczają się do takiego stanu i mieszkają bez żadnej zmiany.

szary

Autor: Tikkurilla
Źródło: Tikkurilla
A przecież za pomocą kilku pomysłów i niedużych nakładów finansowych można każde z wnętrz zmienić w takim stopniu, że będzie wyglądało tak samo jak nowe. Co prawda trzeba będzie przeznaczyć na to trochę wysiłku, lecz jeśli nie będzie się planować dużego remontu, to do wyboru będzie albo mieszkanie bez żadnej zmiany, albo zdecydowanie się na trochę pracy i mniejszą lub większą odmianę niektórych pomieszczeń. Nawet jeżeli miałby to być tylko sam przedpokój, to można pomyśleć nad takim rozwiązaniem.

Wiele osób maluje przedpokoje w domu w taki sposób, by stały się one praktyczne i funkcjonalne, a niekoniecznie ładne. Z tego też powodu królują ściany w kolorze szarym, szafy w których się mieści jak najwięcej odzieży albo płytki mające kolor maskujący plamy i zabrudzenia (przeczytaj jeśli chodzi o dodatki do szarego przedpokoju). O ile z zamianą płytek i mebli mogą być problemy, to przemalowanie ściany na jakiś żywy kolor dużym kłopotem już raczej nie będzie. Zakup pędzla, farb i kilku drobiazgów nie powinien przekroczyć kilkudziesięciu złotych, a odmiana ściany na pewno będzie kolosalna.

szara ściana

Autor: Miele Sp. z o.o.
Źródło: Miele Sp. z o.o.

Przed malowanie można też przemyśleć zmianę oświetlenia, kilka punktowych żarówek zamiast jednej przy suficie z pewnością może dodać sporo uroku w pomieszczeniu (w tym miejscu zdecydowanie polecamy stronę . Przy szafkach w celu ich niewielkiej odmiany doskonale sprawdzi się zamiana rączek, jest ich tak duża ilość że z pewnością coś oryginalnego się znajdzie.

Odkryj bez zwłoki wpis spod linku (http://tokarnia-sosenka.com.pl/bombki-ze-styropianu), ponieważ zapewne zdziwi Cię to, jak bardzo pasjonujące teksty w tamtym miejscu się znajdują!

Warto pamiętać także o dodatkach, drewniany wieszak czy rattanowe krzesełko sprawią, że nawet bez użycia farby (zobacz: farby ombre) przedpokój nabierze uroku i ciekawego wyglądu.