Stelągowski radzi.

Światło w aranżacji wnętrza

Światło boczne, kinkiety lub lampy stojące w aranżacji wnętrz to mistrz kreacji. Dobierając oświetlenie pokoju miej na uwadze, iż plafony odwrócą uwagę od mniej interesujących elementów wystroju, koncentrując ją na tych efektownych jak też sprawią, że aranżacja mieszkań stanie się przytulna. Jakie wybrać oświetlenie wnętrza? Czy warto mieć plafony łazienkowe?

Oświetlenie pokoju

Autor: Tracy Hunter
Źródło: http://www.flickr.com
Czy starczy wyłącznie górne oświetlenie pokoju? Która aranżacja wnętrz będzie przytulna? Dobór nieodpowiedniego oświetlenia pokoju jest nadzwyczaj ważny. Jeżeli pragniesz mieć piękną aranżację wnętrz, nie nabywaj wszystkich lamp z tej samej serii, ponieważ pomieszczenie stanie się jednostajne. Oświetlenie pokoju: plafony, lampy dopasuj do siebie i do aranżacji wnętrza. Gdy nie czujesz się w tym mocna, wybierz takie lampy i plafony, które wiąże materiał, z jakiego zrobiono korpus, czy tonacja kloszy.

Zupełna rezygnacja z oświetlenia sufitowego w pokoju jest błędem – szybko się przekonamy, iż bywa ono niezbędne (choćby w trakcie porządków). Jeśli nie pragniemy instalować dekoracyjnego żyrandolu we wnętrzu (szczególnie w niskim wnętrzu, które może zostać nim przytłoczone), ograniczmy się do neutralnego plafonu. Możemy sobie za to pofolgować, aranżując oświetlenie boczne pomieszczenia – kinkiety, lampa podłogowa ze ściemniaczem, stołowa jak też te własnej roboty, przynoszące niesamowite rezultaty świetlne! Dzięki nim polepszymy proporcje pomieszczenia i nadamy mu oryginalny nastrój, jednym słowem – aranżacja pomieszczeń zyska nowy wymiar estetyczny.

Oświetlenie pomieszczenia: podpowiedzi stylisty: Jeśli nasze oświetlenie pomieszczenia to lampy mniej wyrafinowane, pamiętaj że będą się dobrze czuły w mnogim gronie. Dobrze jest powiesić kilka prostych lamp, a efekt w aranżacji wnętrza będzie doskonały. Lampy bardzo bogate lepiej prezentują się solo. W związku z tym takie oświetlenie wnętrza dobrze przemyśl i wyeksponuj. Kinkiety we wnętrzach instaluj na jednej wysokości – ustrzeżesz się chaosu w aranżacji pomieszczenia. W kuchni dobrze prezentują się lampy kuchenne wiszące powieszone nad stołem jadalnym.

Emocjonujący materiał? Jeżeli tak sądzisz, kliknij tutaj. Tam czeka na Ciebie więcej bonusów (https://lampy24.net/produkt/lampy-wiszace-i-zyrandole/krotkie-lampy-przysufitowe/lampa-astra-6-kaspa-krotkie-lampy-przysufitowe-lampa-przysufitowa-6-x-9w-led-e14-zloty–bialy-design-7741.html) – one też Cię żywo zaciekawią.

Muszą one oświetlać zarówno stolik jak i siedzące dookoła niego osoby.