Stelągowski radzi.

Świetna nawierzchnia na budowę przestrzeni do zabaw dla twojego szkraba

W czasach powszechnych wieżowców i zabudowań, trudno znaleźć przestrzeń do dziecięcych gier. Często jednak, w otoczeniu szarych bloków można spostrzec małe powierzchnie, zaadaptowane na place zabaw. Należy brać pod uwagę fakt, że dziś takie przestrzenie oddane do użytku publicznego, muszą realizować główne standardy pod względem swojej nawierzchni.

Nawierzchnie na place zabaw muszą mieć obecnie pewne właściwości. Jedną z możliwości jest nawierzchnia mineralna, która jest wodoprzepuszczalna, organicznie stabilizowana i świetnie nadająca się na dróżki w parku, drogi rowerowe, edukacyjne i leśne, placyki zabaw, kompleksy sportowe, powierzchnie golfowe lub siłownie pod gołym niebem. Nawierzchnia mineralna może występować w przeróżnych kolorach, to jest jasnym z płytkami muskowity, jarzącymi się w świetle słonecznym, beżowo-złotym, popielatym, pomarańczowym oraz żółtym (zobacz: http://www.interchemol.com.pl/). Jednakże, pomimo swojego licznego zastosowania i urozmaiconej oferty kolorów, nie jest to jedyne dostępne rozwiązanie, by móc zainwestować w doskonałe nawierzchnie na place zabaw. Niezwykle powszechne są teraz nawierzchniena bazie poliuretanu, które wyróżniają się tym, że posiadają w swoim składzie klej poliuretanowy do spajania wielorakich rodzajów materiałów. Klej poliuretanowy otrzymywany jest z wytrzymałych, nieczułych na drgania spoin, dzięki czemu może używany być w szerokim zakresie temperatur –

plac zabaw

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

http://www.interchemol.com.pl/produkty/kleje-poliuretanowe. warstwy poliuretanowe złączone klejem poliuretanowym posiadają bardzo wysoką wytrzymałość i świetne właściwości użytkowe. Stosowane są zatem w celu budowy wyczynowych centrów sportowych, jak również boisk szkolnych, placyków dla dzieci czy publicznych powierzchni osiedlowych. http://www.interchemol.com.pl/produkty/nawierzchnie-poliuretanowe/na-place-zabaw

Nawierzchnia tego typu nie wymaga specjalnych czynności pielęgnujących, a wobec tego koszty jej dobrego zachowania są nieduże. Pozytywem stosowania tego rodzaju nawierzchni na place zabaw, jest to, iż wspaniale łagodzi ona upadki, wobec czego ryzykokontuzji ciała jest niewielkie. Dodatkowo, dzięki różnorodnej i ciekawej gamie kolorystycznej można uzyskać fantastyczne wzory, dopasowane do każdego typu otoczenia.
Decydując się na zrobienie przestrzeni zabaw dla swojego malucha, dobra i trwała nawierzchnia stanowi najważniejszy wymóg. Trzeba wobec tego zadecydować o wyborze jednej, spośród dwóch wyżej opisanych.