Stelągowski radzi.

Szklane balustrady – czy są dobrym rozwiązaniem?

Dobór właściwych elementów wykończeniowych, które będą ostatnim etapem zakończenia prac remontowych jest niezwykle ważne. Mogą one zadecydować o estetyce całego pomieszczenia. Dlatego warto przeanalizować jakiego wyglądu i funkcjonalności oczekujemy od naszego wnętrza, by go wzbogacić i nadać oryginalnego charakteru.

balustrada

Autor: sara~
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz częściej w końcowej aranżacji naszych wnętrz, używamy wykończeń wykonanych ze szkła. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ szklane powierzchnie odbijają światło, nadając pomieszczeniu lekkości i sprawiając, iż wydaje się ono bardziej przestronne. Balustrady ze szkła (sprawdź u siebie balustrady szklane tego producenta) są w takim samym stopniu bezpieczne, jak i z każdego innego materiału. O ich popularności możemy się przekonać, wpisując w przeglądarce hasło: balustrady szklane z Warszawy. Szkło, z którego wykonywana jest balustrada, posiada wszystkie kluczowe aspekty, które sprawiają, iż można być spokojnym o jej wytrzymałość. Nawet jeśli mamy dzieci i martwimy się o ich bezpieczeństwo, możemy być pewni, że nawet wykonane ze szkła wykończenia tarasu, balkonu czy schodów są dla nich bezpieczne. Stosowane w takim wypadku szkło nie może rozpadać się na kawałki, którymi można się zranić, nie powinno być ostre, musi mieć zwiększoną wytrzymałość, ponadto musi być hartowane lub zabezpieczone przy pomocy specjalnej folii.
balustrada

Autor: Rintal Polska
Balustrada wykonana ze szkła nie musi być standardowa i zupełnie przezroczysta. Coraz częściej zdarza się, iż szkło jest zmatowiane, barwione, albo balustrada posiada wzór lub inne ozdobne elementy. Wszystko to po to, aby jak najlepiej móc zgrać ją z wnętrzem, w którym będzie zamontowana. Jednym z ciekawych rozwiązań wydaje się także zamontowanie na niej ledowego oświetlenia. By sprawdzić wszystkie dostępne możliwości, dobrze jest wpisać w wyszukiwarkę: balustrady szklane pod Warszawa. W ten sposób możemy zaznajomić się z rozwiązaniami podsuniętymi przez producentów lub zastosowanymi przez innych.

Balustrady ze szkła stosowane są nie tyko w pomieszczeniach, świetnie nadają się również na zewnętrzne bariery na tarasach lub balkonach. Dzięki zastosowaniu specjalnych powłok, które zapobiegają brudzeniu się i pojawianiu się zacieków, możemy być pewni, że nie będziemy musieli po opadach deszczu każdorazowo czyścić naszej balustrady. Po doborze właściwych materiałów, woda płynie, zmywając zanieczyszczenia, ale nie zostawia na powierzchni nieestetycznych zaschnięć, które oszpecają szklaną powierzchnię, kiedy świeci słońce.