Stelągowski radzi.

Szklane stoliki w aranżacji wnętrz

Stolik to niebywale praktyczny mebel, który ma dużo funkcji i może spełniać różne role w niemal każdego rodzaju pomieszczeniu – począwszy od salonu, przez sypialnię, balkon czy taras, korytarz, pokój gościnny, a kończąc na kuchni. Poszukując doskonałego stolika, warto zwrócić uwagę na modele ze szkła. Możemy wybrać zarówno modele ze szklanym blatem lub w całości szklane projekty.

Szklany stolik, stolik ze szkła
Stolik to podstawowy mebel w każdym mieszkaniu czy domu. Zazwyczaj kupowany jest do salonu. To wokół niego często koncentruje się wiele codziennych spraw. Dlaczego stoliki szklane cieszą się dużą popularnością? Stoliki szklane to wysublimowane i nowoczesne w swoim stylu meble, rewelacyjne do pomieszczeń zaaranżowanych zgodnie z bieżącymi trendami wnętrzarskimi. Ze szkła może być wykonany blat lub cała jego konstrukcja. Niewielki rozmiar takich stolików pozwala praktyczność przy jednoczesnej oszczędności przestrzeni. Przezroczyste tworzywo sprawia, że pozostałe meble wydają się optycznie lżejsze, co jest szczególnie ważne w przypadku niewielkich wnętrz – wejdź tutaj.

Szkło to bardzo plastyczne tworzywo, w którym kryje się duży potencjał. Z uwagi na codzienne użytkowanie stolików, szczególną wagę należy przywiązać do solidności i trwałości komponentów, oraz zastosowaniu dodatkowych udogodnień. Stoliki szklane oferowane są w różnorodnych formach, kształtach i wzorach. Propozycje mogą być wyposażone w dodatkowe, praktyczne półki i szuflady.

Z pewnością zaciekawi Cię ta polecana treść na ten temat, zatem nie zwlekaj – kliknij tu i przeczytaj szczegóły na ten temat!

Wybierając dany model możemy sprawić, że pomieszczenie stanie się bardziej funkcjonalne, przytulne lub ekstrawaganckie.

Duży wybór modeli i uniwersalne zastosowanie tego rodzaju mebli oferuje sporo możliwości aranżacyjnych, w różnych wnętrzach i stylistyce. Szkło stosowane w produkcji stolików świetnie prezentuje się zarówno w aranżacji glamour, skandynawkiej, nowoczesnej oraz klasycznej. Wybierając stoliki szklane, warto zadbać o właściwą dekorację wnętrza.

Tego typu mebel doskonale współgra z kryształowymi lampami, pozłacanymi i świecznikami, lustrami i ramkami na zdjęcia. Takie dodatki odbiją światła od przezroczystej powierzchni i wypełniają pomieszczenie magicznym blaskiem! Stoliki szklane w elegancki sposób definiują charakter wnętrza i podkreślają jego plusy.