Stelągowski radzi.

Szybka zmiana aranżacji wnętrz – kilka przykładowych pomysłów

Każdy właściciel mieszkania zamierza co jakiś czas odświeżyć mieszkanie czy zmienić aranżację i może do tego celu wykorzystać ciekawe metody. Jedne wymagają większego wysiłki i nakładu finansowego, inne z kolei szybki i łatwy sposób pozwalają odmienić wnętrza w domu. O jakich rozwiązaniach mowa?

Naklejki dla dziewczynki

Autor: twoje-fototapety.p
Źródło: twoje-fototapety.p
Myśląc o zmianie aranżacji wnętrz zazwyczaj od razu przychodzi nam do głowy zmiana kolorystyki ścian – najprościej i najtaniej jest pomalować je po prostu na inny kolor i zawiesić na ścianach nowe obrazy. Jednak tak samo korzystnym rozwiązaniem może być zastosowanie fototapety na wymiar np. Przyklejkopety.

Tego rodzaju produkty udostępnia są w przeróżnych rozmiarach i wzorach – możemy zdecydować się na fototapetę przedstawiającą miasto, kwiaty, ale także prezentujące jaką postać czy nawet nasze zdjęcie. Firmy, które specjalizują się w produkowaniu tego rodzaju ozdób mogą zrobić na zamówienie dowolnie wybraną fototapetę – wystarczy przekazać wymagane zdjęcie lub narysować pracownikowi jaki motyw powinien zostać na niej umieszczony. Taka fototapeta zazwyczaj jest stosowana w salonach, ale równie dobrze będzie odpowiednia do kuchni czy nawet łazienki, gdyż w sprzedaży proponowane są wodoodporne fototapety.

Wielu z nas planując nową aranżację bierze też pod uwagę przede wszystkim wymianę mebli. Jest to jednak bardzo kosztowne posunięcie, dlatego korzystnie jest pomyśleć nad alternatywnym rozwiązaniem. Jest nim chociażby zastosowanie takich produktów jak naklejki dla dzieci np. . Takie naklejki bez wątpienia odmienią wygląd naszych mebli, w zależności od tego jaki wzór naklejki wybierzemy. Jeśli mieliśmy do tej pory jasne drewniane meble, możemy wybrać okleinę w kolorze ciemnego dębu i obkleić nią szafy i regały. Jest to tanie (zobacz punktowe oświetlenie) choć tak samo atrakcyjne rozwiązanie co zakupienie nowych mebli. Na dodatek nie wymaga od nas dużego nakładu prac – producenci precyzyjnie opisują w instrukcji jak krok po kroku zastosować tego typu produkt, by został należycie wykorzystany. Okleiny bez problemu zamówimy przez internet. W takich sklepach można na spokojnie sprawdzić wzory i przeanalizować, który wariant będzie najlepszy do naszego nowego wystroju. Warto więc skorzystać z tego rozwiązania, gdyż efekt końcowy będzie na pewno zadowalający.