Stelągowski radzi.

Udekorowanie niewielkiego przedpokoju – co w pierwszej kolejności wskazane jest mieć na względzie?

Przedpokoje to pomieszczenia w domach oraz mieszkaniach, które niekiedy są traktowane faktycznie po macoszemu. Okazuje się, że prawidłowo urządzone mogą stać się bardzo wygodnym miejscem. Niestety, udekorowanie przedpokoju to ogromne wyzwanie. Czemu? Najczęściej przez wzgląd na fakt, że w Polsce niekiedy mieszkania są małe, a co za tym idzie, korytarze to ciasne klitki.

szafka

Autor: Maciej Łebkowski
Źródło: http://www.flickr.com

O czym w takiej sytuacji trzeba koniecznie pamiętać? W każdym przedpokoju pomocne są szafki na buty ikea. Są dosyć niewielkie i co najważniejsze – cienkie, wobec czego zmieszczą się również w małych pomieszczeniach. Szafki na buty umożliwiają uporządkować obuwie, w szczególności jeżeli w mieszkaniu (polecamy promocję na mieszkanie od archicomu na rymarskiej) mieszka parę osób. Na dodatek, przedpokój musi zostać również uzupełniony w szafę, na przykład na sezonową odzież.

W dzisiejszym budownictwie w mieszkaniach zazwyczaj znajduje się odpowiednie miejsce na szafę wnękową, co daje szansę na zaoszczędzenie naprawdę dużej ilości miejsca. Szafa może być zrobiona na specjalne zamówienie, w takim przypadku klient ma wpływ na wybór najlepszego materiału czy kolorystyki. W korytarzu przyda się dodatkowo źródło światła. Warto zdecydować się na dekoracyjne abażury, ponieważ mogą one dać dość interesujący efekt. W małym przedpokoju nie ma się wielu możliwości dekoracyjnych, w związku z tym abażur to strzał w dziesiątkę. Więcej w temacie: barwne narzuty.

Dodatkowo, urządzenie korytarza powinno pasować do salonu, przede wszystkim kiedy jest to pokój dzienny z aneksem kuchennym. Chociażby, narzuty na fotele bądź sofy mogą mieć identyczny kolor jak ściany w korytarzu bądź szafki na buty. Asortyment mebli oraz produktów tekstylnych jest obecnie na tyle szeroki, że można bez problemu odszukać najbardziej stosowne dla siebie rozwiązanie.

buty

Autor: mururoa
Źródło: http://www.flickr.com

O czym ponadto trzeba pamiętać urządzając mały korytarz w mieszkaniu? W pierwszej kolejności o jasnym kolorze ścian. Ciemne barwy niestety umieją optycznie zmniejszyć pomieszczenie, co jest niepożądanym rezultatem. Na dodatek, bezwzględnie należy zatroszczyć się o porządek oraz ograniczenie wszystkich niepotrzebnych przedmiotów. Porządek to priorytet, jako że wtedy korytarz będzie wydawał się dużo większy. Tutaj więcej propozycji: eleganckie szafki na buty ikea.