Stelągowski radzi.

Użycie klimatyzatorów oraz osuszaczy

Lata temu jednemu Brytyjczykowi potrzebne było urządzenie do osuszania papieru. Było niezbędne w jego zakładzie, gdzie było niewiele przestrzeni, a powszechna wilgoć była nie do zniesienia. Był przy tym na tyle bystrym człowiekiem, że postanowił stworzyć takie urządzenie we własnym zakresie; udało się, a nieoczekiwanym skutkiem ubocznym, oprócz redukcji pary wodnej w powietrzu, okazało się spore obniżenie temperatury. Trzeba było być głupcem, aby nie użyć takiego przypadku.

klimatyzator

Autor: FUJIAIRE
Źródło: FUJIAIRE
Dzisiaj klimatyzatory są obecne nie tylko w obiektach publicznych, zakładach, urzędach. Chłodzenie powietrza spisuje się także znakomicie od kilkunastu lat w autobusach, a od znacznie dłuższego czasu w samochodach.

Nie ma również żadnych przeszkód w tym, żeby także w mieszkaniach prywatnych wykorzystywać klimatyzatory Warszawa jest miejscem, w którym lokatorzy bardzo chętnie pozwalają sobie na takie luksusy; mimo że zdaje się, że klimatyzator oferowany przez firmę Klima > http://aleklima.pl/-Top będzie urządzeniem, które bywa drogie i nieekonomiczne w eksploatacji, w Warszawie, oraz skromniejszych, nieco biedniejszych miejscowościach, można znaleźć dużo mieszkań, których gospodarze już lata temu zdecydowali przerzucić się z słabowitych wiatraczków na konkretnie działającą klimatyzację. Świetne urządzenie na upały. Choć nie da się zapomnieć, że w zastosowaniu do prywatnego użytku klimatyzatory nie są najkorzystniejsze i pobór energii elektrycznej tak czy inaczej będzie zauważalny w rachunkach za energię.

schemat

Autor: Armacell,
Źródło: Armacell,

Podobnym w metodzie funkcjonowania, mimo że inaczej zbudowanym urządzeniem jest osuszacz. Osuszacze są najczęściej widywane na placach budowy, nad którymi prace dobiegają końca. Ciężko w praktyce spotkać w takich miejscach tego typu urządzenie, gdyż mało kto jest w stanie wejść do świeżo postawionego budynku, ale osuszacze bywają w takich miejscach niezastąpione do suszenia jeszcze wilgotnych zapraw, farb i pozostałych materiałów, jakie stają się gotowe do użytku, gdy wyschną. Innym, znacznie poważniejszym, wymagającym wydajniejszego funkcjonowania, ale rzadszym wykorzystaniem jest użycie osuszaczy w budynkach podtopionych przez powodzie.

Pozostawiam tu mój odsyłacz do kolejnej witryny. Mam nadzieję, że zapragniesz obejrzeć świeże posty, jeśli zaciekawiły Cię te pokazane na tej witrynie.

Po prawie każdej powodzi, zwłaszcza latem, pozostaje problem mokrych cegieł, które przed mrozami muszą być osuszone – inaczej marznąca woda uszkodzi ich strukturę.