Stelągowski radzi.

W jaki sposób kontrolować rachunki za media oraz szukać oszczędności?

Comiesięczne rachunki za media niejednemu spędzają sen z powiek. Zwykle staramy się zużywać jak najmniej energii lub prądu, ale pomimo to płacimy naprawdę sporo. Powinniśmy się więc zastanowić, co może być tego przyczyną i postarać się odszukać jakieś rozwiązanie problemu. Czasem kłopotem są niewłaściwe nawyki, czasem stary sprzęt, a czasami nazbyt drogi dostawca.

Jak oszczędzać?

podzielnik

Źródło: flickr.com

Jeżeli naszym problemem są rachunki za energię, musowo rozpocznijmy analizę od lodówki, pralki jak o zmywarki, ponieważ te sprzęty potrzebują najwięcej energii. Jeżeli sprzęt jest stary, obowiązkowo pomyślmy o zakupie nowego i zwróćmy uwagę na jego zużycie. O czym dodatkowo powinniśmy pamiętać? Żeby lodówkę ustawić z daleka od źródła ciepła, aby prać tylko wtedy, gdy pralka jest pełna i by zmywać możliwie najwięcej naczyń za jednym razem. Jeżeli niemało płacimy za ogrzewanie, zastanówmy się, czy podzielniki ciepła funkcjonują jak powinny – dowiedz się więcej: bmeters.pl/pl/podzielniki_kosztow_ogrzewania/259/Być może obowiązkowe będzie także sprawdzenie instalacji. Dobrym pomysłem będzie też inwestycja w nowoczesne grzejniki, jakie wykonane są w taki sposób, aby oddawać możliwie najwięcej ciepła. Takie działanie winno sprawić, iż rozliczanie ciepła będzie dla nas dużo korzystniejsze, a wysokie rachunki odejdą w niepamięć. Zobacz: .

Nierzadkim kłopotem jest także spore zużychttp://bmeters.pl/pl/rozliczanie_kosztow_zuzycia_wody_i_ciepla/180/arzała zmywarka, jakiej nierzadko używamy. Bardzo podobnie może być także z pralką. Są to jednak zmiany, które wymagają stosunkowo dużych nakładów finansowych. Przede wszystkim z tego powodu lepiej przypatrzyć się swym zwyczajom. Jeżeli nazbyt często się kąpać, przestawmy się na prysznic.

Przez to zaoszczędzimy naprawdę wiele wody. Zapomnijmy również o myciu zębów albo naczyń przy otwartym kranie. Zweryfikujmy również uszczelki w sedesie, bowiem nawet nieduży przeciek w skali miesiąca może wygenerować spore koszty. Dzięki zaprowadzeniu tak maleńkich zmian, nasze oszczędności okażą się naprawdę naprawdę znaczące.