Stelągowski radzi.

W jaki sposób znaleźć odpowiednie lokum nad Bałtykiem?

Poszukując wymarzonego mieszkania, bierzemy zazwyczaj pod uwagę nie tylko poziom infrastruktury w danej miejscowości oraz okolicy, dostęp do szpitali oraz szkół, możliwości znalezienia pracy, ale też najbliższe otoczenie i środowisko. Marzymy, by po trudnym dniu pracy móc w ciszy odpocząć nie tylko w czterech ścianach, ale także móc na przykład przejść się po parku, lesie a nawet pójść… nad morze.Nie musimy mieszkać nad Bałtykiem na stałe, aby zakupić tam dom.

mieszkanie od dewelopera

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com

Teraz sporo osób kupuje nawet małe mieszkanka w nadmorskich miejscowościach po to, aby móc potem w dowolnym terminie przyjechać tam na krótki wypoczynek, bez wcześniejszego poszukiwania i rezerwowania hotelu albo pokoju. W jaki sposób szukać więc lokum nad morzem? To łatwe. Z pomocą przychodzą nam różne media, jak chociażby prasa, sieć www, a nawet, choć nieco rzadziej, radio i telewizja. Skarbnicą wszelkiego typu ogłoszeń i ofert jest net. Dzięki reklamie internetowej albo wyszukiwarce mamy możliwość wyszukać strony www deweloperów albo konkretne oferty domów, zarówno z rynku pierwotnego, jak i wtórnego. W jaki sposób to zrobić? Wystarczy wpisać w wyszukiwarce frazę na temat tego, czego konkretnie poszukujemy, przykładowo: mieszkania od dewelopera Gdańsk, Sopot, Mielno czy inna miejscowość – . Za każdym razem wyświetli nam się dużo wyników, zarówno z linkami do stron internetowych deweloperów albo biur nieruchomości, jak i do serwisów z ogłoszeniami, na których możemy przejrzeć wiele ogłoszeń dotyczących sprzedaży albo – odnośnik do strony – wynajmu mieszkania.

Także na różnego rodzaju stronach internetowych zobaczyć można banery reklamujące dane osiedla, bloki czy szeregówki. Jak widać, Internet to medium, które w bardzo prędki oraz kompleksowy sposób pozwoli nam przejrzeć i porównać oferty na mieszkania od dewelopera Gdańsk, Międzyzdroje czy w dowolnej innej nadmorskiej miejscowości. Jeśli chodzi natomiast o szukanie danych na temat mieszkań do sprzedaży w gazetach, to najlepiej zaopatrzyć się w lokalne periodyki z nadmorskich miejscowości a także powiatów. Na pewno wyszukamy tam mnóstwo bardzo aktualnych ofert oraz reklam. Niektórzy deweloperzy oraz biura nieruchomości inwestują także w reklamę w lokalnym radiu oraz TV. Jeżeli mieszkamy przykładowo na Śląsku i szukamy lokum nad morzem, słuchanie lokalnego radia albo – poznaj więcej – oglądanie telewizji może być utrudnione.

bałtyk

Autor: Maciej Kasprzyk
Źródło: http://www.flickr.com

Nie jest jednak niemożliwe. W necie legalnie posłuchać można bowiem dowolnej stacji radiowej a nawet obejrzeć „na żywo” daną stację telewizyjną. Jak widzimy, możliwości dostępu do ofert mieszkaniowych jest naprawdę niemało. W spokoju, przy kawie, siedząc przed laptopem czy z gazetą w ręku bez kłopotu można wyszukać i obejrzeć interesujące nas ogłoszenia. Kiedy któreś z nich szczególnie nas zainteresuje, mamy możliwość skontaktowania się z danym deweloperem na przykład: . Na spotkaniu osobistym przedstawiciel tej firmy na pewno rozwieje wszystkie nasze wątpliwości a także udzieli odpowiedzi na różne pytania

.