Stelągowski radzi.

Włoskie wnętrza – czyli wybierz oryginalny styl w swoim mieszkania

Są takie kultury, które lubimy szczególnie, gdyż wyznaczają od wieków rozmaite trendy i są inspiracją dla wielu ludzi, do tworzenia czegoś zupełnie innego. Świetnym przykładem jest styl włoski, jaki króluje zarazem w świcie mody, jak i jeśli chodzi o aranżację wnętrz. Zajmijmy się tą ostatnią sytuacją. Styl włoski we wnętrzach to z jednej strony przywiązanie do tradycji, z drugiej zwrot ku nowoczesności.

żyrandol włoski

Autor: Tanner Smith
Źródło: http://www.flickr.com

Ale dużym wyróżnikiem tego stylu jest między innymi również zwracanie uwagi na wysoką jakość zastosowanych elementów, zarówno jeśli chodzi o konkretne meble, jak i jeżeli chodzi o dekoracje. Ta wysoka jakość wyposażenia, przejawia się w zasadzie na każdym kroku: bez względu na to, czy chodzi o żyrandole do salonu (polecamy sprawdzić ofertę apdmarket.plą zastawę w kuchni czy sztućce. Włosi zwracają także uwagę na to, by czynić wnętrza bardziej klimatycznymi i nastrojowymi. Osiągają to na różne sposoby. Jednym z nich jest zastosowanie właściwego oświetlenia, czy to, jeśli chodzi o lampki nocne w pokoju sypialnianym, czy podświetlenie półek w łazience. Oczywiście powinny być to lampki wysokiej jakości. Na rynku nie bez powodu największym powodzeniem cieszą się lampy włoskie, które cechuje zarazem precyzja, jak i osobliwa stylistka (zobacz więcej zobacz więcej na apdmarket.plałty, jak również zrobione są z wysokiej jakości materiałów bez względu czy chodzi np. o drewno, czy o kamień. Jeżeli chcielibyśmy urządzić wnętrza właśnie w stylu włoskim, warto w pierwszej kolejności rozeznać się w najważniejszych akcentach, na jakie zwraca się w tym przypadku uwagę.

lampka nocna

Autor: Milán Auman
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele inspiracji można znaleźć oczywiście na blogach, na których wypowiadają się zwolennicy wszystkiego co włoskie. Możemy mieć problem z wyszukaniem w naszej okolicy sklepu z tego typu wyposażeniem, w szczególności, jeśli nie mieszkamy w większym mieście. Ale nie powinniśmy mieć z tym większych problemów, jeżeli zajrzymy do sklepów internetowych. Wiele blogów tego typu ma właśnie odnośniki do takich sklepów. Znajdziemy w nich przedmioty niezwykle eleganckie i stylowe, takie jak cały styl włoski. Będą to zarówno wysokiej jakości meble, jak i lampki nocne – zobacz więcej lamp na do domuzobacz więcej lamp na apdmarket.plego charakteru.