Stelągowski radzi.

Wnętrza naszych domów nie muszą być nudne, wystarczy w trakcie zakupów nie sugerować się wystrojem witryn sklepowych

Dom to wyjątkowe miejsce – łączone bywa nade wszystko z rodziną i świętami spędzanymi w towarzystwie najbliższych. To tutaj mamy czuć się wspaniale. Dlatego tak wiele czasu poświęcamy na dekorowanie mieszkalnych wnętrz, a realizacja nakreślonych projektów sprawia nam wielką radość.

Jedyną przeszkodą w osiągnięciu tak sformułowanych celów są środki pieniężne, bo za świetnej jakości materiały albo meble trzeba, niestety, sporo zapłacić. Pewnym wyjściem z tej sytuacji może być kupienie paru wyjątkowych dodatków albo zakup jednego, lecz drogiego i eleganckiego, a zarazem pasującego do wnętrz sprzętu. Poznajmy zatem triki, dzięki którym nasze salony zyskują na wyglądzie.

mieszkanie

Autor: Arto Brick
Źródło: http://www.flickr.com

Listwy wykończeniowe są przykręcane po to, żeby nasza podłoga dobrze wyglądała, a w sprzedaży mamy teraz do wyboru dużo różnych modeli, więc taki zakup nie będzie przysparzał problemów. Możemy tylko żałować, że listwy bardzo rzadko stanowią przemyślany punkt na zakupowej liście. I tak zazwyczaj bywają one przez przypadek wybierane, co na pewno nie wpływa pozytywnie na prezencję naszych pokoi. W wielkopowierzchniowych sklepach budowlanych towar jest układany na regały zgodnie z zasadami merchandisingu, co na ogół oznacza, że listwy wykończeniowe bywają już kolorystycznie dobrane do paneli albo płytek – po prostu są wyłożone zaraz obok nich. A my w trakcie zakupów kierujemy się gustem handlowców, którzy zajmują się wykładaniem towarów. Tymczasem nie zawsze warto iść utartą ścieżką. Listwy (sprawdź tą ofertę) możemy wykonać na zamówienie, a wtedy wyeksponują piękno urządzonych przez nas wnętrz. A ponieważ liczy się także funkcjonalność, to wymienione listwy powinny posiadać specjalne zagłębienia na kable.

Jeżeli ktoś posiada więcej środków pieniężnych na koncie bankowym, to niewykluczone, że wyda je na niestandardowe drzwi. A mamy tutaj na uwadze systemy przesuwne, dzięki którym robotnicy mogą zamontować nam specjalne skrzydła drzwiowe. Tych w żadnym razie nie trzeba otwierać na oścież, gdyż są przesuwane na szynach (zobacz przykłady). A jeśli otwór na drzwi jest w miarę wąski, to można go poszerzyć i wstawić podwójne skrzydła – członkowie rodziny z pewnością docenią naszą pomysłowość. Systemy przesuwne mają jednak pewną wadę, która niekiedy może być również zaletą. A mianowicie, bywają mniej dźwiękoszczelne niż te standardowe drzwi i z tego powodu lepiej nie montować ich, na przykład, w sypialni, gdyż w tym pomieszczeniu pragniemy się relaksować i odciąć od wszelkich hałasów.