Stelągowski radzi.

Wystrój pokoju dla dziecka – podstawą są wygodne łóżka dla dzieci, które zapewnią wygodny wypoczynek. Co jeszcze?

Urządzenie pokoju dla dziecka nie powinno stanowić aktualnie żadnego problemu. Na rynku gwarantuje się bowiem szeroki wybór mebli i akcesoriów, które pozwolą komfortowo urządzić tego typu pomieszczenia. Jednak w rzeczywistości mamy z tym nierzadko sporo kłopotów. Nie wiemy jaki wybrać dominujący kolor, w co wyposażyć pokój, na jakie ozdoby się zdecydować itp. Co więc na pewno powinno znaleźć się w pokoju dziecka?

małe śpiące dziecko

Autor: Gabriel Pinto
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawą jest oczywiście stosowne wyposażenie w meble, które pozwolą na trzymanie rzeczy i wykonywanie codziennych obowiązków, jak również miłe spędzanie wolnych chwil. Ważne, żeby meble takie były funkcjonalne, w szczególności, jeśli do zaaranżowania jest niewielka przestrzeń, a dużo musimy w niej pomieścić. Podstawą są komfortowe łóżka dla dzieci (), które umożliwią wygodny wypoczynek.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy artykuł umieszczony w tym serwisie? Nie martw się i sprawdź więcej tutaj, przeczytasz tam tego typu informacje.

Jeśli pokój jest spory można kupić standardowe łóżko, ale, jeśli mamy do czynienia z niedużą przestrzenią, a na dodatek w pokoju ma spać więcej niż jedno dziecko, korzystniej jest zdecydować się na inne rozwiązania, jak antresola łóżko piętrowe, czy podobne (). Jest to najlepsza metoda, bowiem tym sposobem wykorzystujemy każdą wolną przestrzeń. W przypadku kilkuosobowego pokoju dziecięcego warto rozważyć także łóżka z szufladami ().

W ten sposób zrobimy więcej miejsca na potrzebne przedmioty i ubrania. W takich szufladach możemy pochować wszystko to, co w standardowych szafkach, a równocześnie nie zajmujemy niepotrzebnie wolnej przestrzeni. Do wyboru jest również inne rozwiązanie, jak łóżko chowane w szafie. Dzięki niemu możemy uzyskać więcej miejsca w dzień poprzez ukrycie łóżka, w nocy zaś możemy je rozłożyć. Opcji urządzenia nawet małej przestrzeni jest więc jeśli o to chodzi dużo.

Oczywiście poza łóżkiem w pokoju muszą znaleźć się także inne meble, jak biurko i komoda na odzież. Jeśli jest dużo miejsca na ścianie, opłaca się wykorzystać go przykładowo na półki, na których można układać książki, czy zabawki. Zamiast typowych foteli do siedzenia – nie licząc oczywiście tego przy biurku – warto zakupić pufę worek, na jakiej dzieci (zobacz lampy sufitowe dla dziewczynki) będą mogły swobodnie wypocząć. Kolorystykę oraz design wybierzmy rzecz jasna z uwzględnieniem preferencji maluchów. Podobnie z dodatkami. To one będą najwięcej znajdować się w pokoju zatem stwórzmy im ich ich własne królestwo.