Stelągowski radzi.

Wystrój salonu w angielskim stylu

Styl angielski to wyrafinowanie i szyk wymieszane z finezją oraz dobrym smakiem. Typowy angielski styl w nowoczesnym wydaniu oznacza dostojność połączoną z unikalnymi dodatkami. Świetnie nadaje się do domów przestrzennych, w głównej mierze salonów. Aby zaaranżować salon w angielskim stylu, koniecznie musimy wiedzieć o paru niezwykle ważnych elementach wyposażenia wnętrza.

w salonie

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z najważniejszych kwestii w każdym eleganckim salonie są oczywiście kolory. Angielski styl zazwyczaj kojarzy nam się z kremowymi, brązowymi barwami, które są bardzo ciepłe, a jednocześnie eleganckie. Przenikanie się tych barw dotycz jednak nie tylko ścian, ale także mebli lub podłóg. Jeśli zamierzamy kupić dostojne, ozdobne meble do salonu, należy wybrać delikatne, jednolite kolory. Jeżeli natomiast meble są bardzo skromne, proste i innowacyjne, możemy nieco zaszaleć, wybierając np.

Jeśli chcesz odnaleźć więcej pomocnych wskazówek (http://www.adexagregaty.pl/) na omawiany w tym miejscu temat, to kliknij tu, a na pewno Cię one zaciekawią.

, z ciekawymi motywami.

Salon w angielskim stylu to przede wszystkimżyrandole (dalsze informacje)onałe miejsce na wypoczynek, a więc nie można zapominać o wytwornych kanapach z miękkimi poduszkami. Tego typu dodatki muszą być różnobarwne i wykonane z miękkich tkanin. Doskonale sprawdzą się w tej sytuacji różnorodne barwne motywy. Wszelkiego typu wzory oraz kontrastowe kolory świetnie przyozdobią salon i nadadzą mu oryginalnego charakteru.

salon

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com

Doskonałym dopełnieniem salonu stworzonego w angielskim stylu jest kominek, tworzący bardzo intymną atmosferę. Niestety nie wszyscy mogą pozwolić sobie na ten element wyposażenia wnętrz, zwłaszcza jeśli mieszkamy w bloku, w związku z tym powinniśmy skorzystać z innego typu możliwości, takich jak na przykład wkład elektryczny osłonięty ozdobną obudową. Do tego należy pomyśleć o ożywiających wnętrze roślinach, świecach lub obrazach, które nadadzą wnętrzu polotu. W salonach urządzanych w angielskim stylu można pozwolić sobie na niemałą dawkę romantycznych, subtelnych akcentów.

Nikogo nie powinny zdziwić w takich pomieszczeniach beżowe ściany i sufity połączone z różowymi dodatkami. Jeżeli jest to celowy zabieg, przemyślany i właściwie zaaranżowany, na pewno będzie powodem do zadowolenia. Bardzo modnym współcześnie rozwiązaniem jest również połączenie innowacyjnych akcentów ze stylizowanymi elementami.