Stelągowski radzi.

Zakup urządzenia klimatyzacyjnego – jak zaoszczędzić?

Klimatyzacja już dawno przestała kojarzyć się z bogactwem, aktualnie zainstalowanie tego rodzaju sprzętu jest niezwykle opłacalnym i niezbyt kosztownym przedsięwzięciem. Trzeba jednak wiedzieć o paru podstawowych regułach. Klimatyzatory, mimo swojej prostoty konstrukcji, wymagają profesjonalnego montażu. Po nabyciu urządzenia warto więc spytać pracownika, czy oferuje także usługi montażowe.

Często zdarza się bowiem, że sprzedawca za niewielką opłatą może pomóc w instalacji urządzenia. Montaż klimatyzatorów dla profesjonalnej ekipy jest zadaniem niezwykle prostym i przy tym nie jest czasochłonne. Nie powinno się przeprowadzać montażu urządzenia samodzielnie, sprzęt może bowiem ulec uszkodzeniu i dodatkowo stracić gwarancję. Zależnie od typu nabytego klimatyzatora, urządzenie instaluje się albo w oknie, albo przymocowuje się do ściany obiektu mieszkalnego. Tego rodzaju klimatyzator może szpecić fasadę budynku, warto więc wybrać odpowiednie miejsce do zamontowania klimatyzatora.

Na czym można zaoszczędzić?

Autor: LARS

Najkorzystniejszym rozwiązaniem dla klienta nabywającego urządzenia klimatyzacyjnego, jest instalacja urządzenia przez pracownika. Ustawodawca przewidział bowiem ośmioprocentowy podatek Vat na kupno i montaż urządzenia (http://maragency.pl/kategoria/stacje-zlewcze/sito-scieku-dowozonego-stv_c/84/) klimatyzacyjnego. Sama usługa, zamówiona w zewnętrznej firmie, jest także obciążona ośmioprocentowym podatkiem Vat na montaż klimatyzatora. Różnica jest jednak taka, że przy zakupie samego urządzenia, należy zapłacić standardowy, dwudziestotrzyprocentowy podatek Vat. Przy kosztach w granicach kilku tysięcy złotych różnica kosztów może być ogromna.

Zapewne przyda Ci się istotna witryna (http://maragency.pl/kategoria/prasy/prasa-do-skratek-psa/68), jeśli chcesz dowiedzieć się dużo szczegółów na ten temat. Namawiamy zatem, byś wszedł w poniższy link.

W jaki sposób obniżyć koszty użytkowania?

Przed zainstalowaniem urządzenia klimatyzacyjnego, dobrze jest sprawdzić szczelność dachu i otworów okiennych w budynku, w którym sprzęt będzie w rezultacie zamontowany. Rachunki za energię elektryczną będą bowiem o wiele niższe, kiedy klimatyzator będzie wykorzystywany w szczelnych wnętrzach. W takiej sytuacji wymiana chłodziwa będzie także mogła się odbywać z mniejszą częstotliwością. Różnicę w kosztach eksploatacji czuje się niemalże od razu. Jak więc można zauważyć – urządzenia klimatyzacyjne stają się opłacalną inwestycją tylko po poniesieniu pewnych potrzebnych kosztów. Kwoty te mogą z początku wydawać się bardzo wysokie, jednak to tylko kropla w stosunku do tego, ile pieniędzy można stracić jeśli klimatyzator pracuje nieprawidłowo.