Stelągowski radzi.

Podniesienie powierzchni życiowej – jak to zrobić?

Wzrastające wartości mieszkań w miastach nie oddziaływają na podniesienie ich przestrzeni użytkowej. Dysponując pomieszczeniem względnie wysokim mamy możliwość je właściwie zaaranżować. Antresola w domu to wybór dla osób, które rozporządzają małymi powierzchniowo, ale wysokimi pomieszczeniami.

Przeważnie antresola używana jest jako pomocnicza nawierzchnia. Na budowę antresoli powinni sobie przyzwolić nie tylko właściciele wysokich mieszkań w kamienicach, lecz coraz częściej na ich budowę decydują się jednostki mieszkające w domach jednorodzinnych.

Antresola w domu to interesujące rezultaty przestrzenne we wnętrzu. Powierzchnia na górze przenika się z obszarem na dole, półpiętro jednocześnie dzieli i łączy. Właściciele zyskują nowe perspektywy widokowe. Schody na antresolę i balustrada mogą być ciekawymi składnikami wnętrza (nasze balustrady). Balustrada może okazać się dobrym miejscem na rozmieszczenie roślin pnących. Dla osób, które lubią szczere powierzchnie i życie rodzinne, antresola w domu jest pomysłem wartym uwagi.

Projektując antresolę należy mieć na uwadze, jak znaczącą rolę mają schody na antresolę. W zależności od doboru schody zabierają sporą część przestrzeni dolnej. Wygodnym rozstrzygnięciem są producent (zobacz więcej w tym serwisie) na antresolę, które posiadają wygodne stopnie. Ogromnie ciekawie przedstawiają się schodami (zobacz www) kręcone, pomimo to częściej używane są schody o mniej komfortowych szczeblach, lecz zajmujących mniejszą ilość miejsca. Zobacz: projekty schodów kręconych.

Więcej – schody na antresolę

Gdy postanawiamy zbudować na antresolę w domu, winniśmy zatroszczyć się o surowce, z których będą sporządzone jej istotne

schody zabiegowe

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska

fragmenty konstrukcyjne. Słupy, belki, także płyta podłogi powinny być wykonane z właściwych tworzyw.

Elementy konstrukcyjne wykonane przeważnie z drzewa bądź metalu. Konstrukcje drewniane bardzo dobrze komponują się z wnętrzami tradycyjnymi, dodając im eleganckiego, a zarazem naturalnego charakteru. Nieco inaczej jest z konstrukcjami metalowymi, uważanymi za innowacyjne. Sprawdzą się w pomieszczeniach o współczesnym wystroju i nastawionych na minimalizm. Warto zaznaczyć, że antresole metalowe zajmują zazwyczaj mniej miejsca aniżeli antresole stworzone z drewna.